grudnia 23

Wigilijka 2016

Posted by admin on grudnia 23 2016 at 01:28 po południu

16 grudnia br. w restauracji hotelu „Tycjan” w Milówce już po raz kolejny odbył się „Opłatek Wigilijny”. Spotkanie dedykowane było osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym oraz rodzinom, które na co dzień borykają się z różnymi trudnościami. Dzięki hojności sponsorów to już trzecie takie spotkanie, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Zespołem Charytatywnym, działającym przy parafii WNMP w Milówce. Na początku spotkania życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym złożył kierownik GOPS, Przewodniczący Rady Gminy Milówka oraz Proboszcz Parafii. Następnie proboszcz – ks. Stanisław Lubaszka został poproszony o modlitwę i pobłogosławienie opłatków, po których miało miejsce tradycyjne dzielenie się i składanie sobie życzeń świątecznych i noworocznych, po których nastąpiła kolacja wigilijna. Kuchnia restauracji hotelu „Tycjan” przygotowała na tę okoliczność wyśmienity barszcz czerwony z uszkami i pyszną rybę z dodatkami. Na deser podano lody z gorącymi malinami i smaczne ciasta, przygotowane przez Panie z Zespołu Charytatywnego. W spotkaniu udział wzięli: Przewodniczący Rady Gminy Milówka – Pan Krzysztof Kamiński, przedstawiciele Zespołu Charytatywnego, pracownicy socjalni, asystent rodzin oraz kierownik GOPS. Spotkanie umilił koncert kolęd, w wykonaniu utalentowanych muzycznie góralek.

Po zakończeniu „Opłatka Wigilijnego” uczestnicy spotkania otrzymali świąteczne paczki. Mamy nadzieję, że tę wspaniałą świąteczną atmosferę każdy z obecnych zabrał do swojego domu.

Dziękujmy bardzo wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym za pomoc w organizacji „Opłatka Wigilijnego”.

Dzięki zaoferowanej przez Państwa pomocy i zaangażowaniu, inicjatywa zorganizowania „Opłatka Wigilijnego” dla najbardziej potrzebujących, osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych oraz rodzin, które na co dzień borykają się z różnymi trudnościami z terenu Gminy Milówka, istnieje od kilku lat i może się dalej rozwijać.

Pomoc, którą Państwo udzielają, jest dowodem na istnienie ludzi dobrej woli, na których zawsze można polegać.

Szanowni Państwo wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i sukcesów w 2016 roku.

Małgorzata Baranowska

Kierownik Gminnego Ośrodka

Pomocy Społecznej w Milówce

Comments are closed.